DYREKTOR SZKOŁY: mgr Wiktor Polakowski
Z-CA DYREKTORA: dr Piotr Partyka

O SZKOLE

Historia szkoły  
Tradycje szkoły  
System nauczania  
Nasza oferta  
Rekrutacja  
Kontakt  
     

SPOŁECZNOŚĆ SLO

Dyrekcja  
Grono Pedagogiczne  
Uczniowie  
Absolwenci  
     

SUKCESY

Osiągnięcia naukowe  
Osiągnięcia sportowe  
Ranking szkół  
     

NAUKA

Publikacje uczniów  
Koła przedmiotowe  
Matura  
     

INFORMACJE

Kalendarz szkolny  
Plan lekcji  
Wydarzenia  
Galeria  
Ogłoszenia  
Archiwum  
     

POLECAMY

www.ssp.zary.pl  
www.sg.zary.pl  
szkolawmierkowie.pl  
www.men.gov.pl  
ko-gorzow.edu.pl  
CKU  
Matura.pl  
     
   


 


 

 

 

Rok szkolny 2019/2020

Z okazji Świat Wielkanocnych życzymy Państwu
i dzieciom zdrowia, pogody ducha, optymizmu
i wytrwałości, a przy wspólnym stole samych radosnych chwil. Niech te Święta będą pełne nadziei, wiary - "osobno, ale razem".

Dyrekcja z gronem pedagogicznym.

WYKŁADOWCY UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO W SLO

11-03-2020

Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim kolejny raz mogliśmy uczestniczyć w interesujących spotkaniach z wykładowcami tej uczelni. 14, 21, 28 lutego oraz 6 marca w naszym liceum odbyły się wykłady oraz warsztaty poszerzające wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu humanistyki oraz biotechnologii. Zajęcia dr Marii Stasiuk na temat chorób cywilizacyjnych były kontynuacją wcześniejszych dotyczących zdrowego stylu życia. Prof. Piotr Chruszczewski oraz dr hab. Leszek Pułka, podczas interdyscyplinarnych wykładów, omówili takie zagadnienia jak patriotyzm, istota prawdy czy obiektywizm w dziennikarstwie współczesnym. Kolejne spotkania niebawem.

 

WARSZTATY Z ANATOMII

25-02-2020

25.02.2020 roku w naszym liceum odbyły się zajęcia z anatomii serca oraz nerki, które poprowadzone były przez wrocławskich naukowców z IQest. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym.

 

 

BAL SPORTOWCA

20-02-2020

20 lutego 2020r.w Sali Styl odbył się Bal Sportowca. W czasie uroczystej gali nastąpiło ogłoszenie wyników XXVII. plebiscytu na najlepszego sportowca Społecznego Liceum. Zwycięzcą został Maciej Onuchowski, drugie miejsce zajął Piotr Maćków, a trzecie Radosław Paś. Uczniowie i nauczyciele doskonale bawili się przy muzyce, ciesząc się pysznym poczęstunkiem.

Relacja Telewizji Regionalnej link:
https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/26823,bal-sportowca-slo

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

STUDNIÓWKA

14-02-2020

14.02.2020r. roku, odbyła się Studniówka. Dla naszych maturzystów była to ostatnia okazja do zabawy i relaksu przed najważniejszym egzaminem w ich życiu. Trzy klasy maturalne zorganizowały swój bal w pięknej Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Tradycyjnie Studniówkę rozpoczęła przemowa Pana Dyrektora, po której uczniowie zatańczyli poloneza. Zabawa trwała do rana.

Relacja Telewizji Regionalnej link:
https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/26772,jestesmy-z-zar-studniowka-uczniow-slo-w-zarach

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

10-01-2020


Serdecznie zapraszamy na zebrania
z rodzicami.
23.01.2020r. (czwartek), godz.17:00 - zebranie ogólne,
następnie zebrania w klasach.

 

Życzymy Państwu radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów
i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym
Nowym Roku 2020

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Administracji i Obsługi

 

KONCERT ADWENTOWY
W WEIßWASSER

21-12-2019

Współpraca naszej szkoły z Landau-Gymnasium w Weißwasser to nie tylko wspólne wycieczki, ale również udział uczniów SLO w koncercie świątecznym.
Od 15 lat muzykujący przedstawiciele naszej szkoły, wraz uczniami z Niemiec,
wprowadzają licznie przybyłych gości w świąteczny nastrój.
13 grudnia 2019 r., w wypełnionym po brzegi kościele ewangelickim w Weißwasser, nasi uczniowie zaśpiewali m.in. pastorałkę "Gore gwiazda" i kolędę "Cicha noc" w trzech językach. Mamy nadzieję, że także w przyszłym roku spotkamy się z naszymi rówieśnikami z Niemiec w równie radosnym nastroju świątecznego kolędowania.

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

ANDRZEJKI

20-12-2019

28.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się przyjęcie andrzejkowe. Każda z klas przygotowała poczęstunek oraz wróżbę. Było lanie wosku, losowanie z kubeczków, rzucanie kostkami, a nawet wróżenie z dłoni... Swoją przyszłość, prócz uczniów, poznawali również nauczyciele, którzy chętnie odwiedzali przygotowane stoiska. W czasie wróżb można było delektować się wypiekami licealistów. Na auli zorganizowaliśmy zawody taneczne.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, bardzo dobrze bawili się podczas tego ,,Bankietu Andrzejkowego’’.

 

OLIMPIADA WIEDZY O OBRONNOŚCI

16-12-2019

6 grudnia 2019 r. w Zielonej Górze odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy o Obronności. Uczniowie naszej szkoły: Kornel Kurowski, Piotr Maćków, Kacper Rosiennik oraz Julia Żabska zakwalifikowali się do etapu centralnego, który odbędzie się w marcu w Warszawie. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

 

TURNIEJ PIONÓW

05-12-2019

5 grudnia 2019 r., w sali gimnastycznej odbył się coroczny Turniej Pionów. Brali w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich Społecznego Liceum oraz klas ósmych Społecznej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić styl lat: 40’, 60’, 80’, 00’. Rywalizowali w konkurencjach kulturowych, sportowych oraz naukowych. W jury zasiedli nauczyciele oceniający występy artystyczne. Jednym z zadań było narysowanie plakatu do tematu przewodniego “Nie dla hejtu”. W trakcie spotkania wypowiedziała się Pani Policjantka - Sylwia Tyburska, która przybliżyła uczniom sposoby radzenia sobie z prześladowaniem w szkole. Walka była bardzo wyrównana, każdy pion dał z siebie wszystko. Zwycięzcą zostały klasy ósme, tym samym wygrywając główna nagrodę. Wszyscy dobrze się bawili przy dźwiękach muzyki z różnych dekad i na pewno będą dobrze wspominać to wydarzenie.

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

WEIHNACHTSMARKT 2019

04-12-2019

4 grudnia grupa uczniów wraz z opiekunami brała udział w wycieczce do Berlina. Uczestnicy mieli możliwość podziwiania zabytkowych miejsc takich jak Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa czy pozostałości muru berlińskiego. Następnie udali się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie obejrzeli wiele ciekawych eksponatów. Potem czas spędzili wspólnie na Jarmarku Bożonarodzeniowym, jedząc charakterystyczne dla Niemiec potrawy oraz kupując ozdoby świąteczne. Wszystkim bardzo podobało się miasto oraz panujący w nim klimat, było to również okazją do ćwiczenia umiejętności językowych i zgłębienia niemieckich tradycji świątecznych.

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

08-11-2019

Dnia 8 listopada 2019 r., w naszej szkole miał miejsce apel z okazji Święta Niepodległości.
Podczas uroczystej akademii uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć występ przygotowany przez klasy pierwsze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Kurosa. Aktorzy pokazali, jak Polacy walczyli o niepodległość w czasie 123 lat zaborów. Występującym akompaniował zespół składający się z instrumentów strunowych oraz pianina. Śpiew dwojga z naszych uczniów uświetnił całe przedstawienie. Dzięki zaangażowaniu grających każdy mógł zgłębić wiedzę na temat historii naszego kraju. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami starszych kolegów.
Całe wystąpienie dostępne jest na stronie internetowej Telewizji Regionalnej.
 

 

POZNALI KRAJ SĄSIADA

08-11-2019

6.11.2019 r. grupa uczniów SLO w Żarach wraz z nauczycielami brała udział w wycieczce do niemieckiej miejscowości Zittau. Wyjazd ten zorganizowany był w ramach polsko-niemieckiego projektu współpracy i programu praktyk ,,Poznaj kraj sąsiada!’’ (,,Entdecke dein Nachbarland’’). Kilkunastu uczniów naszej szkoły, uczących się języka niemieckiego miało okazję porozmawiać z uczestnikami wycieczki z Niemiec – uczniów szkoły w Weißwasser.
Wycieczka rozpoczęła się w Zittau – zwiedziliśmy saksońskie miasteczko leżące w Górnych Łużycach. Widzieliśmy renesansowy ratusz, Stare Miasto z fontannami oraz klasztor franciszkanów (obecnie muzeum miejskie – Kulturhistorisches Museum Franziskanerkloster). Następnie pojechaliśmy do Oybin. Największą atrakcją tej miejscowości uzdrowiskowej jest góra Oybin, której kopuła góruje nad miastem. Znajduje się tam barokowy kościół, a także ruiny średniowiecznego zamku i klasztoru. Był czas, by zwiedzić i sfotografować pozostałości imponującej budowli. Później wróciliśmy do autobusu i w drodze do domu integrowaliśmy się z uczniami z Niemiec.
Wyjazd udał się i był idealną okazją na to, by porozmawiać po niemiecku z rówieśnikami z Weißwasser, dzięki czemu uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności językowe.

[GALERIA ZDJĘĆ]

 

KIERUNKI I PROGRAM STUDIÓW UWr

30-10-2019

Dnia 30.10.2019 r. naszą szkołę odwiedziła reprezentantka Uniwersytetu Wrocławskiego, patrona SLO. Pani Agata Sałamaj opowiadała o studiowaniu na uniwersytecie. Przedstawiono nam program studiów, kierunki oferowane przez uczelnię, a takie podział kampusów w obrębie UWr.
Dzięki temu spotkaniu, drugie klasy naszego liceum z pewnością łatwiej odnajdą się w przyszłym "studenckim życiu", które przecież zbliża się do nich wielkimi krokami.

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

29-10-2019

Dnia 29.10.2019 r. Dyrektor i uczniowie SLO brali udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wszystkich w Oratorium Marianum przywitał rektor uniwersytetu, prof. dr hab. Adam Jezierski zebranych. Następnie wykład w języku angielskim pt. ,,Identity Und Uneasiness In the Contemporary Humanities’’ wygłosił profesor Christopher F. Laferlow (Department of Romance Languages and Literatures, University of Salzburg, Austria. Dotyczył on znaczenia tożsamości badacza w związku z badaniem i jego wynikami. Po wykładzie i zamknięciu inauguracji rektor Adam Jezierski zagrał na fortepianie i zabytkowych, ponad trzystuletnich organach.
Obecność uczniów naszej szkoły na uroczystości to efekt współpracy SLO w Żarach z Uniwersytetem Wrocławskim, który obejmuje patronatem naszą szkołę.

 

SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

23-10-2019

W ramach Europejskiego Dnia Prawnika odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych Społecznej Szkoły Podstawowej oraz licealistów z radcą prawnym - p. Arturem Strochalskim.
 

 

 

RYMCERZE W SLO

23-10-2019

Dnia 18 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne formacji "Rymcerze" z uczniami SLO.
W trakcie spotkania muzycy podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem życiowym i historią walki z nałogami. Ponadto uczniowie wysłuchali miniwykładu dotyczącego profilaktyki uzależnień.
Hasło przewodnie projektu "Nie zmarnuj swojego życia" zostało podjęte przez członków zespołu podczas wykonywanych w trakcie spotkania utworów hip - hopowych.


 

WYBRANO SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA ROK SZKOLNY 2019/2020

14-10-2019

14 października 2019 r. podczas apelu ogłoszony został nowy skład Samorządu Uczniowskiego:

Julia Żabska – Przewodnicząca
Joanna Stężycka – Zastępca Przewodniczącej
Weronika Moskwa – Rzecznik Praw Ucznia
Inez Kabin – Sekretarz Samorządu
Jakub Patrzykąt – Członek Samorządu
Marcel Tańczyk - Członek Samorządu
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14-10-2019

14 października 2019 r. uczniowie Społecznego Liceum przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po krótkim wstępie Samorządu Uczniowskiego z piosenkami wystąpili Julia Słowikowska i Michał Mądry, a Zuzanna Słowikowska odczytała okolicznościowy wiersz. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie.
 

DZIEŃ CHŁOPAKA

01-10-2019

1 października 2019 r. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym odbył się Seans Filmowy z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali filmy przygotowane przez Samorząd Uczniowski, częstowali się przekąskami i dyskutowali na temat oglądanych produkcji. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze wiele okazji, by zorganizować podobne spotkania.
 

WARSZTATY NAUKOWE

27-09-2019

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w dniach 26-27 września 2019 r. brali udział w Interdyscyplinarnych Warsztatach Naukowych pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia były prowadzone przez naukowców: prof. dr. hab. Piotra P. Chruszczewskiego, prof. dr hab. Rafała Wojciechowskiego, prof. dr hab. Roberta Wieczorka, dr Łukasza Mścisławskiego, dr. Marię Stasiuk i mgr. Zbigniewa Stańczyka (em. pracownika Instytutu Hoovera, Stanford University USA). W trakcie wyjazdu licealiści zwiedzili Arboretum Leśne w Stradomii, gdzie mogli przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy II b: Jan Augustyniak, Oliwier Butycz, Anna Rzeźniczak, Julia Słowikowska, Joanna Stężycka i Julia Żabska.


 


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się
2 września (poniedziałek) o godz.12.00
na sali gimnastycznej.

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2019/2020

18-06-2019


Wykaz podręczników dla klasy pierwszej
Społecznego Liceum Ogólnokształcącego
obowiązujące w roku szkolnym 2019/2020

liceum czteroletnie (po szkole podstawowej)


[POBIERZ WYKAZ PODRĘCZNIKÓW]

Wykaz podręczników dla klas
Społecznego Liceum Ogólnokształcącego
obowiązujące w roku szkolnym 2019/2020

liceum trzyletnie (po gimnazjum)


[POBIERZ WYKAZ PODRĘCZNIKÓW]


 

Archiwum

 

 

statystyka

Copyright ©  www.slo.zary.pl - 2009. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.