DYREKTOR SZKOŁY: mgr Wiktor Polakowski
Z-CA DYREKTORA: dr Piotr Partyka

O SZKOLE

Historia szkoły  
Tradycje szkoły  
System nauczania  
Nasza oferta  
Rekrutacja  
Kontakt  
     

SPOŁECZNOŚĆ SLO

Dyrekcja  
Grono Pedagogiczne  
Uczniowie  
Absolwenci  
     

SUKCESY

Osiągnięcia naukowe  
Osiągnięcia sportowe  
Ranking szkół  
     

NAUKA

Publikacje uczniów  
Koła przedmiotowe  
Matura  
     

INFORMACJE

Kalendarz szkolny  
Plan lekcji  
Wydarzenia  
Galeria  
Ogłoszenia  
Archiwum  
     

POLECAMY

www.ssp.zary.pl  
www.sg.zary.pl  
szkolawmierkowie.pl  
www.men.gov.pl  
ko-gorzow.edu.pl  
CKU  
Matura.pl  
     
   


 


 

 

 

Rok szkolny 2021/2022

 

ZJAZD ABSOLWENTÓW - ZAPISY

30-05-2023

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach serdecznie zaprasza na Zjazd Absolwentów 2023, który odbędzie się 16.09.2023r. (sobota) o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej SLO.

W ramach wpłaconej kwoty zagwarantowany jest pełny catering (wyżywienie i napoje ), DJ.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty na podane konto oraz wypełnienie zgłoszenia.

Przypominamy, że TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT NA ZJAZD DO
15 SIERPNIA 2023.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod znanym wszystkim numerem telefonu ‼ .

Numer konta:
Santander BP S.A. 62109025610000000154120972

Opis wpłaty:
Imię i nazwisko (używane w szkole), rok ukończenia szkoły, klasa
„Wpłata na zjazd absolwentów 2023” kwota -150 zł.

Możliwe jest przybycie z osobą towarzyszącą, tylko prosimy o dodatkową wpłatę (również 150 zł) oraz informację w opisie wpłaty.

Informacje o aktualnie zapisanych uczestnikach zjazdu udzielamy tylko pod znanym wszystkim numerem telefonu.

ZAPISY NA ZJAZD ABSOLWENTA
WYPEŁNIJ FORMULARZ

 

1 MIEJSCE W MATEMATYKA BEZ GRANIC!

02-06-2023

Klasa 1a SLO Żary zdobyła 1 MIEJSCE w województwie lubuskim w Międzynarodowym Konkursie "Mathématiques Sans Frontières" (Matematyka bez granic – edycja Polska). Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy ( Council of Europe ).

Patronat nad Międzynarodowym Konkursem „MSF” w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego promocję i organizację w Polsce powierzono Zielonogórskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytet Zielonogórski . GRATULACJE!!!

 

     

WYCIECZKI

02-06-2023

Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na relaks. Na przełomie maja i czerwca uczniowie klas I-III z wychowawcami aktywnie wypoczywali na wycieczkach do Pragi, Łagowa i Niesulic. Słoneczna pogoda sprzyjała turystycznym wojażom i integracji.

 

FRANCUSKI WROCŁAW

23-05-2023

Uczniowie grup języka francuskiego, prowadzonych przez p. D. Rogowską oraz p. K. Habowską, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego wysłuchali wykładu na temat impresjonizmu, po którym udali się na Multisensoryczną Wystawę „Impresjoniści”. Po doznaniach estetycznych uczestnicy wycieczki delektowali się daniami kuchni francuskiej w restauracji „Charlotte”.

 

MATURA

04-05-2023

Kwitną kasztany, czyli nadszedł czas najważniejszego sprawdzianu dla uczniów klas czwartych. Życzymy wszystkim naszym Maturzystom połamania piór w czasie egzaminów pisemnych i wylosowania łatwych pytań na egzaminach ustnych!

 

OLIMPIADY, KONKURSY

02-04-2023

Marzec i kwiecień to gorący okres dla szkolnych olimpijczyków. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o tytuły finalistów i laureatów, które zwalniają z matury i umożliwiają wstęp na wiele kierunków studiów. W tym roku szkolnym na szczeblu centralnym najlepsze wyniki uzyskali:

Szymon Gajda - laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, finalista Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Jakub Saniuk - finalista Olimpiady Języka Angielskiego

Kacper Kurpiel, Marcin Łęcki - finaliści Olimpiady Geograficznej

Aleksandra Skobelska – finalistka Olimpiady Lingwistycznej

Bruno Kmiecik - uczestnik etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Klasa 1A zdobyła 2 miejsce w XXXIV edycji konkursu „Matematyka bez Granic” w regionie lubusko-zachodniopomorskim. W Kangurze Matematycznym wyróżniające wyniki osiągnęli: Maciej Dalkowski, Klara Gawron, Sara Szkolnik, Aleksandra Skobelska, Hubert Rusin, Adam Palczyński.

Gratulacje! 

OFERTA DLA TWARDZIELI

27-04-2023

SLO odwiedzili żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Przedstawili uczniom ofertę szkolenia „Trenuj jak żołnierz”, które rozwija umiejętność przetrwania w trudnych warunkach.

 

TARGI EDUKACYJNE

21-04-2023

Po kilku latach przerwy odbyły się Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół średnich działających w powiecie żarskim. Na stoisku SLO można było otrzymać upominki, obejrzeć prezentację multimedialną, a przede wszystkim porozmawiać z uczennicami i uczniami naszej szkoły: Aleksandrą Skobelską, Jakubem Jasakiem, Julią Cedro, Mikołajem Łazarowiczem, Dominiką Partyką, Oliwią Trzebińska, Igą Smolarczyk i Alicją Słomką.

 

 

PŁYWACY NA MEDAL

17-03-2023

W Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu wzięło udział 7 szkół ponadpodstawowych z powiatu żarskiego. Reprezentantkami naszej szkoły były: Otylia Bogucka, Marta Helman, Paulina Nowacka, Hanna Michalewicz. W drużynie chłopców znaleźli się: Dawid Chmal, Bartosz Sobieraj, Jakub Ścigalski i Piotr Świdziński.

Reprezentanci SLO zajęli pierwsze miejsca w rywalizacji indywidualnej (50 m stylem dowolnym i grzbietowym) oraz drużynowej (sztafety 4x50 m stylem dowolnym). Opiekunem pływaków jest p. Janusz Mantyk. Gratulacje!

 

DZIEŃ KOBIET

08-03-2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbył się apel, w czasie którego uczniowie złożyli życzenia wszystkim Paniom uczącym się i pracującym w naszej szkole. Sporo radości dostarczyły występy licealnych artystów. Ukoronowaniem uroczystości było ogłoszenie wyników plebiscytu w kategoriach: Miss Szkoły, Aktywistka, Artystka, Najzabawniejsza i Najzdolniejsza.

 

BAL SPORTOWCA

16-02-2023

Zwieńczeniem Balu Sportowca, który odbył się w sali bankietowej „Styl” było ogłoszenie wyników plebiscytu na najpopularniejszego sportowca SLO w 2022 roku. Zwycięzcą został Kacper Zych. Kolejne miejsca zajęli: Stanisław Pająk, Bartosz Poczynek, Piotr Maćków, Piotr Przychodzeń, Wiktoria Guszpit, Natalia Zych, Lena Falińska, Aleksandra Skobelska, Aleksandra Poczynek.

 

SPOTKANIE INFORMACYJNE

27-03-2023


Dyrektor szkoły zaprasza
na spotkanie informacyjne dotyczące
przyjęcia do pierwszej klasy
Społecznego Liceum Ogólnokształcącego
na rok szkolny 2023/2024 w dniu:
27.04.2023r o godz.17:00

  

POMÓŻMY MATEUSZOWI

14-03-2023

Mateusz Rola jest już półfinalistą programu You Can Dance Nowa Generacja 2. Aby awansował do finału wysyłamy smsy o treści 6 pod numer 7346. Głosy oddajemy do środy do godz. 23.59.

 

OLIMPIADY CZAS ZACZĄĆ

28-01-2023

Szymon Gajda z klasy 2c zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zmaganiach na poziomie okręgowym szkołę reprezentowała również Roksana Świętochowska z kl. 3 c. Gratulujemy!


 

 

EDUKACJA ZAWODOWA

11-01-2023

Uczniowie SLO uczestniczą w spotkaniach z cyklu DOBRY BIZNES W ŻARACH w ramach projektu „Żary, tu chcę żyć!!!”. W styczniu w Sali Konferencyjnej Ratusza spotkaliśmy się z przedstawicielami firmy RELPOL w Żarach.

 

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA!!!

22-12-2022

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia bawiliśmy się na Mikołajkowym Turnieju Pionów. Zmagania poprzedziły klasowe wigilie, a zakończyły życzenia złożone przez Księdza oraz Pana Dyrektora.

 

POMAGAMY

12-12-2022

Uczniowie SLO nie samą nauką żyją. W grudniu zbieraliśmy dary m.in. dla żarskiego schroniska dla zwierząt.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

04-11-2022

Delegacja SLO wzięła udział w tworzeniu żywego napisu "104" z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

     

SZKOLNI SAMORZĄDOWCY

27-10-2022

Uczniowie SLO w demokratycznych wyborach wyłonili swoich przedstawicieli. W skład Samorządu Szkolnego weszli: Hanna Słomka, Aleksandra Skobelska, Alicja Słomka, Paulina Nowacka, Julia Cedro, Krystian Turski, Adrian Skomra. Przedstawicielkami szkoły w Młodzieżowej Radzie Powiatu Żarskiego zostały Wiktoria Guszpit i Inez Kaczmarek.

Delegaci SLO w składzie: Wojciech Borowski, Mateusz Witchen, Konrad Dudek i Mikołaj Chaszczewski wzięli udział w spotkaniu młodzieży w Folwarku Zamkowym w związku z projektem „Żary, tu chcę żyć!”. W czasie konsultacji rozmawiano o lokalnym rynku pracy, sposobach aktywizacji młodzieży w celu zwiększenia ich udziału w życiu miasta oraz przedstawiono zasady konkursu START-UP SPOŁECZNIE-POZYTYWNY.

 

WYJAZD INTEGRACYJNY

25-08-2022


Wyjazd klas I i II 05-07.09.2022r.
do schroniska na Hali Szrenickiej i Szrenicy.
Zapisy u wychowawców 1 września.

 


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się
1 września o godz.12.00
na sali gimnastycznej.

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2022/2023

02-08-2022

Wykaz podręczników
Społecznego Liceum Ogólnokształcące
rok szkolny 2022/2023.


[POBIERZ WYKAZ PODRĘCZNIKÓW]

 

Archiwum

 

statystyka

Copyright ©  www.slo.zary.pl - 2009. All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.